Braslovški odbojkarji in odbojkarice zaključili sezono
Datum objave: 15.5.2017
Z zadnjim turnirjem v mali odbojki se je zaključila letošnja odbojkarska sezona v vseh kategorijah.

Prvi so s tekmovanji že oktobra lani zaključili mladinci in mladinke. Ekipi starejših deklic, ki je v letošnji sezoni tekmovala tudi v mladinski kategoriji, se je uspelo prebiti v osmino finala, kar je bil za mlado ekipo lep uspeh. Fantje so v isti kategorii tekmovanje zaključili v četrtini finala.

V mesecu aprilu sta sezono zaključili obe članski ekipi. Fantje so se žal morali posloviti od drugoligaškega tekmovanja in bodo sezono 2017/2018 igrali v tretji ligi. Braslovčanke, ki so, po dogovoru med kluboma, moči združile s Šempetrankami, so sezono zaključile na 6. mestu 2. lige - vzhod.

Ekipe v ostalih kategorijah so s tekmovanji zaključile v mesecu maju. Najuspešnjejša je bila ekipa deklic male odbojke Braslovče I, ki je na finalnem turnirju v soboto, 13. maja, z zmago nad Šempetrom osvojila končno 3. mesto. Ekipa deklic Braslovče II je končala na 41. mestu. Fantje so v mali odbojki osvojili končno 7. mesto.

Finalni turnir, in s tem možnost za medaljo, se je žal za las izmuznil deklicam in fantom v mini odbojki. Deklice so edini slab dan sezone doživele ravno na polfinalnem turnirju, kar jih je žal stalo boja za medalje. V malem finalu pa so suvereno zmagale vse tekme in osvojile končno 5. mesto. Odlično 11. mesto je osvojila druga ekipa deklic. Fantje so, prav tako kot deklice, tekmovanje zaključili v malem finalu in osvojili končno 6. mesto.

Ekipa starejših deklic je osvojila 9. mesto, starejši dečki pa so, po nesrečnem porazu s Šempetrom, pristali na 7. mestu.

Kadetinje so sezono zaključile na 17., kadeti pa na 11. mestu.

Oba kluba bosta s treningi v dvorani nadaljevala najmanj do konca maja, potem pa se bodo nekateri igralci in igralke preselili na zunanja igrišča, saj se v juniju začne državno prvenstvo v odbojki na mivki.

Na fotografijah najbolje uvrščeni ekipi sezone: ŠD Braslovče mini dečki in Braslovče I mala deklice