Še trije naslovi pokalnih zmagovalcev v odbojki na mivki
Datum objave: 14.8.2017
V soboto 12. in nedeljo 13. avgusta je v Termah Čatež potekalo tekmovanje za pokal Slovenije v odbojki na mivki.

Na pokalni turnir se je, na podlagi zbranih točk iz državnega prvenstva, uvrstilo prvih 6 ekip v vsaki kategoriji.

V soboto dopoldne so v močnem dežju v kategoriji U13 prve nastopile 3 braslovške ekipe. Luka Marovt in Miha Okorn sta tudi tokrat dokazala, da sta nepremagljiva in zanesljivo osvojila prvo mesto. Pri deklicah sta nastopila para Jelen/Šalej in sestri Živa in Zoja Donko. Lara Jelen in Živa Šalej sta osvojili tretje mesto, sestri Donko pa četrto. Najmlajši so z borbenostjo in vztrajnostjo dokazali, da so iz pravega testa in da jim tudi res izjemno slabo vreme ne more do živega.

V soboto popoldne so nastopili še pari v kategoriji U17. Urban Fužir in Luka Stožir sta v odsotnosti para Možič/Udrih zanesljivo osvojila naslov pokalnega zmagovalca. Nik Matko in Aljaž Vodovnik, ki sta prvič nastopila skupaj, pa sta na koncu osvojila nehvaležno četrto mesto. Iza Zbičajnik in Maja Marolt sta v boju za tretje mesto morali priznati premoč Ljubljančankama in sta ob koncu prav tako osvojili četrto mesto.

V nedeljo dopoldne so v lepem sončnem vremenu s turnirjem začele ekipe U15. Pri dekletih smo videli ponovitev finalne tekme s Kongresnega trga. Iza Zbičajnik in Maja Marolt proti prekmurskima sestrama Ajdi in Gaji Kuhar. Tekma je bila ponovno zelo napeta in polna preobratov. Ob koncu sta se zmage še enkrat  veselili Iza in Maja. Nik Matko in Aljaž Vodovnik sta morala, po dobrem začetku, v boju za tretje mesto  priznati premoč nasprotnikoma. Dorijan Donaj Magašić in Kimi Cestnik sta delila peto do šesto mesto.
Iza in Maja sta se zaradi dobrih letošnjih rezultatov uvrstili tudi na srednjeevropsko prvenstvo do 16 let, ki bo potekalo 1. in 2. septembra v Murski Soboti.

Kot zadnja sta v nedeljo popoldne na mivko še enkrat stopila Urban Fužir in Luka Stožir. V kategoriji U19 sta osvojila končno tretje mesto.

Dva naslova državnih prvakov, trije naslovi pokalnih zmagovalcev ter še vrsta uvrstitev med prve tri je bilanca letošnje sezone odbojke na mivki, ki se s tem za mlade Braslovčanke in Braslovčane počasi zaključuje. Dekleta in fantje se selijo v dvorano, kjer upamo, da nas bodo v zimski sezoni ponovno razveseljevali z dobrimi predstavami in rezultati.