Dva šahovska turnirja
Datum objave: 16.8.2017
V okviru prireditve 55. Dneva hmeljarjev je Šahovski klub Braslovče v sodelovanju s Turističnim društvom Braslovče organiziral dva šahovska turnirja.

V soboto, 12. avgusta, je na kozolcu na prireditvenem prostoru Braslovče potekal 1. mladinski šahovski turnir Hmeljko, katerega se je udeležilo 9 mladih šahistov Občine Braslovče. Pokale so prejeli najboljši trije igralci v absolutni konkurenci. Vrstni red: 1. Matic Herodež 7 točk, 2. Lan Grčar 7 točk in 3. Matej Kočevar 6,5 točke. V kategoriji do 12 let je bil najboljši Maks Novak s 4,5 točke, v kategoriji do 9 let pa Matic Čeh s 4 točkami.

V nedeljo, 13. avgusta pa je na brunarici TD Braslovče potekal 4. šahovski turnir za pokal Hmeljske kobule, katerega se je udeležilo 27 šahistov iz različnih krajev Slovenije. Odigranih je bilo 9 kol z igralnim časom 10 minut na igralca. Pokale so prejeli prvi trije v absolutni konkurenci. Vrstni red: 1. Vladimir Kodrič 8 točk (ŠK Loška dolina), 2. Nejc Flander 8 točk (ŠK Žalec) in 3. Nejc Amon 6,5 točk (ŠD Šentjur). Pokal je osvojil tudi najboljši član ŠK Braslovče Alen Vodovnik, ki je zbral 4,5 točk. Podeljene so bile še nagrade za najboljšega mladinca, veterana ter po ratingu.

Na sliki: S tekmovanja na obeh turnirjih                                      T. Tavčar