Pevci in pevke Študentskega pevskega zbora, ki letos praznuje svojo 5-letnico delovanja, in Okteta Filozofske fakultete so nam, pod vodstvom zborovodkinje in umetniške vodje dr. Tjaše Ribizel, v soboto, 13. junija v Kulturnem domu Braslovče pripravili programsko in izvajalsko izdelan, barvit in razgiban koncertni večer.
Predstavili so opus, ki so ga celo leto neumorno brusili, dokler se note niso spremenile v glasbo, dokler se posamični glasovi niso stekli v prelepe harmonije, dokler jih nista na svojih krilih ponesla ritem in melodija.
Za uvod v čarobnini glasbeni večer so najprej zapeli poduhovljeno pesem Crucifixus Antonia Lottija, ki nas ponese dolga stoletja v preteklost, medtem ko je drug, modernejši napev, Daemon Irrepit Callidus Györgya Orbána odraz dramatičnega notranjega boja človeške duše s nizkotnim demonom. Sledile so še skladbe Maxa Regerja, sanjava, pomirjujoča in čarobna skladba znamenitega Antonína Dvořáka, Napadly, ter písne kompozicije uveljavljenih slovenskih skladateljev: Večerni zvon Marija Kogoja, Tiha noč slovenskega skladatelja mlajše generacije Gašperja Jereba in priredba ljudske pesmi Marko skače izpod peresa Sama Vremšaka ter priredba slovenske ljudske pesmi Kantaj Nineta Alda Kumarja.
Poleg Zbora pa se je predstavil tudi Oktet Filozofske fakultete s skladbami slovenskih skladateljev Emila Adamiča, Radovana Gobca, Antona Hajdriha, Jakoba Aljaža, Ludvika Zepiča ter Rada Simonitija. Na koncu pa so člani Okteta poskrbeli tudi za presenečenje, saj so svojo zadnjo skladbo izvedli skupaj s pevskimi prijatelji Seksteta Gomilsko.
Sami pevci pa skupaj z njihovo zborovodkinjo pravijo, da se bodo še naprej spopadali z novimi izzivi, saj čutijo, da je ukvarjanje z glasbo poseben privilegij, na katerega bi morali biti vselej ponosni in zaradi katerega tudi najtežje skladbe na lepem niso več trdo delo, temveč čista, edinstvena glasbena izkušnja, ki jo želijo podeliti z občinstvom.
Na fotografijah: utrinki z nastopa.
T.T.